Dát sisdoallu ii gávdno gielas: Davvisámegiella. Fuomáš ahte oasit teavsttain mat čájehuvvojit čájehuvvojit eará gillii go dan maid don leat válljen. Mii šállošat dán. Váldde áinnas oktavuođa minguin jos oaivvildat ahte dát galgá gávdnot Davvisámegiella.

Verbe - TsaekedhI

Verbgruppe I

Slik bøyer du verbet i forhold til tabellen

  • stamme
  • pronomen
  • tempus
  • nekting
  • verbgenitiv
  • imperativ
Čális kommentáraruktui iežat vásáhusaid dege rávve mo resursa heive geavahuvvot oahpahusas.